ZOO Děčín
 


 

Stránky byly vytvořeny
za finanční podpory MŽP

 

ZooKlub

10.02.2009
ZooKlub - místo pro setkávání s vámi...

Vystoupáním do posledního patra expozice se návštěvníkům otvírá tzv. ZooKlub. Zajímavé místo vybavené netradičním nábytkem poskytuje prostor pro pořádání nejrůznější besed, přednášek, výukových programů i dalších aktivit.

 
     
 
Obepluli jste s námi celý svět. Viděli a slyšeli jste mnohé. Co nám z toho vyplývá? Mysleli jsme, že najdeme alespoň malé zbytky ráje, našli jsme však pouze zklamání. Všechno je již dnes tak narušené a poškozené, že ráj už v podstatě neexistuje. Má vůbec ještě smysl bránit to, co je v takovémto stavu?
Posádka Bludného Holanďana dospěla k názoru, že osud této lodi ani osud této planety nelze změnit. Země se řítí do záhuby a je zbytečné stavět se zkáze do cesty, když motorem této zkázy je zase jen člověk sám a jeho přirozená touha dobývat, vítězit a vydělávat.
Cesta k nápravě však existuje a může být velmi jednoduchá – projektů na ochranu přírody je hodně. Kdyby se nám povedlo uskutečnit, bude to znamenat výrazný efekt.

Nemůžeme zastavit vše, co ničí tento svět. Můžeme se však proti tomu alespoň postavit a pokusit se o to, co je vnašich silách.

Evropská asociace zoo a akvárií se každoročně vydává právě na tuto cestu. Stamilióny návštěvníků v evropských zoo, kteří si mohou dovolit koupit třeba jen i drobný suvenýr, mohou pomoci tím, že si zakoupí právě ten, který je spojen s kampaní této asociace. Část toho, co suvenýr stojí, je odesláno na konto projektu, který může vést k ochraně či dokonce záchraně zvířete, jež se vám možná líbí nejvíce. Díky tomuto přístupu tak žádný návštěvník zoo nemůže prohlásit, že on je příliš chudý a slabý na to, aby zachránil přírodu a každý má tak šanci zapojit se a pomoci.

Přidáte se? Pomůžete lidem, kteří mají nápady a energii, ale nedostává se jim peněz? Pomůžete zvířatům?

Informujte se v recepci nebo v areálu zoo, jak můžete pomoci.
Aktuální informace o právě probíhající kampani i o aktivitách děčínské zoo v rámci kampaně se můžete dozvědět na www.zoodecin.cz.
 
      
   


  ZOO Děčín 2008  |  tic@zoodecin.cz      EasyComp s.r.o.